Telefon Kartları ve ABD Elektrik Akım Farkı

Yazdır PDF

ABD'de Kullanabileceğiniz Telefon KartlarıWork and Travel programı ile ABD'ye gittiğiniz zaman siz de göreceksiniz ki Türkiye’yi çok ucuza arayabileceğiniz uluslararası telefon kartları neredeyse her büfe ve markette satılmaktadır. 5$lık bir telefon kartı ile sabit hattı ararsanız yaklaşık olarak 30 dakika Türkiye ile konuşabilirsiniz.

Eğer cep telefonunuzu yanınızda götürecekseniz, telefonunuzun tri-band özelliği olduğundan emin olun, aksi takdirde cep telefonunuz Amerika’da çalışmayacaktır. Birçok danışmanlık şirketi öğrencilerine daha Türkiye'den gitmeden kullanıma açabilecekleri sim kartlar vermektedir. Cep telefonunuzu şarj edebilmek için yanınıza Amerikan elektrik sistemine uygun bir şarj aleti (veya elektrik akım dönüştürücüsü) almanızda fayda vardır.

Telefon Kartlari ve ABD Elektrik Akim Farki

 

ABD Elektrik Akım Farkı

Amerika Birleşik Devletleri'nde evlerde kullanılan elektrik akımı 110 Volttur. Fişlerin girişleri de farklıdır. Bu yüzden eğer elektrik akım dönüştürücünüz yoksa, Türkiye’den yanınızda götüreceğiniz elektronik eşyalarınızı malesef orada kullanamazsınız.

Fotoğraf makinesi, telefonların ve kameraların adaptörleri bazen 110 Voltla da çalışabiliyor. Fakat ucuna Amerikan fişi takabileceğiniz bir dönüştürücünüz olması gerekebilir. Daha detaylı bilgi için bir elektrikçi ile de görüşebilirsiniz. Ayrıca bu dönüştürücü adaptörlerini Amerika’da da elektronik mağazalarından rahatlıkla bulabilirsiniz.

Şu an bulunduğunuz sayfa:   AnasayfaWAT TEMEL BİLGİLERTELEFON KARTLARI VE ABD ELEKTRİK AKIMI