ABD Para Birimleri ve Banka Hesabı Açtırmak

Yazdır PDF

ABD para birimleri ve banka hesabi

 

ABD Para Birimleri

Amerika'daki bütün banknotların rengi ve boyutları aynıdır. Bu yüzden alışverişlerde para verirken ve para üstü alırken mutlaka paranızı kontrol ediniz.


Madeni paraların ise özel isimleri vardır. Örneğin 10 cent’e “ten cent” denmez, bunun yerine “Dime” denir. Özellikle kasiyer olarak çalışacaksanız veya satış işi yapacaksanız Amerikan paralarını ve özel isimlerini ezberlemeniz gerekecektir. Bozuk paraların isimleri şöyledir:


1 cent = Penny

5 cent = Nickel

10 cent = Dime

25 cent = Quarter

Yine Work and Travel öğrencileri tarafından çokça karıştırılan bir konu 10 cent’in (Dime) 5 cent’ten (Nickel) ebat olarak daha küçük olmasıdır. Bu yüzden Nickel ve Dime’ın boyutlarına ters orantılı olan değerleri WAT katılımcıları tarafından sıkça karıştırılır.


ABD'de Banka Hesabı


ABD’de banka hesabı açtırmak çok kolaydır. Eğer bir banka hesabı açtırırsanız, işvereniniz maaşınızı hesabınıza yatırır. Bu sayede paranızı sürekli olarak üzerinizde taşımak zorunda olmazsınız ve kazandığınız parayı güvenli bir şekilde saklarsınız. Banka hesabı açtırırken yanınızda pasaportunuzu, sosyal güvenlik (social security) numaranızı ve sizi tanımalarına yardımcı olacak bir fotoğraflı kimlik bulundurmanız yeterli olacaktır.

Şu an bulunduğunuz sayfa:   AnasayfaWAT TEMEL BİLGİLERABD PARA BİRİMİ